Clubs and Societies

1. Chinese Society Lau Choi Ying Yeung Shek Tan Ng Siu Ting
2. Putonghua Society Tsang Chiu Po Yu Wai Ying Lau Choi Ying
3. Literary Society Mak Tsz Yin
4. English Society Ngo Kuen Kuen Cheung Soo Ping Brian A. Dietrich Cheung Wai Jee
5. Mathematics Society Cheung Wai Chiu Wong Wing Kee Leung Wing Chung Fung Ka Fai
6. Science Society Cheung Yuen Kwan Cheng Wing Man Leung Wai Keung Lam Hon Biu
7. Chi. History & History Society Lee Wai Keung So Man Wah Chan So Kuen
8. Geography Society Lam Kang Yuan Lee Wai Yin Leung Kit Ching Li Wai Man
9. Computer Society Wong Shun Tak Leung Wing Chung Chung Shier Key Shek Yuk Fai
10. Economics Society Cheng Sau Ling Tsoi Hoi Hin
11. Debating Society Chan Pui Ching Chan Pui Lam Tsang Chiu Po
12. Conservancy Club Liu Wai Wing Leung Wai Keung Yuen Wan Chung Cheng Pak Hin
13. Music Club Leung Sau Wai Cheung Soo Ping Shek Yuk Fai
14. Drama and Movie Club Tong Yuk Lin Kong Shuk Yi Lui Ka Lun Chan Suk Yiu Brian A. Dietrich
15. Public Speaking Club Yeung Man Kong Brian A. Dietrich Tse Fei
16. Visual Arts Club Choi Lai Har Tong Yuk Lin
17. Board Game Club Chan Chun Wah Leung Wing Chung
18. Hiking Club Ho Chun Lun Yeung Ming Lok Lo Ka Man Leung Wai Ching
19. Home Econ Club Chan Chi Dik Yu Wai Ying Wong Miu Ling
20. Photography Club Yeung Ming Lok Leung Wai Keung Lee Kwong Wing
21. Chess Club Yeung Man Kong Chung Shier Key
22. CYC Lee Wai Yin Mak Tsz Yin Lo Ka Man
23. Junior Police Call Leung Pui Chun Yeung Shek Tan Shek Yuk Fai
24. Red Cross Chan So Kuen Tong Yuk Lin Chan Suk Yiu
25. Scout Leung Wai Ching Luk Chor Hung Fung Ka Fai
26. Girl Guide Tse Fei Wong Yuk Chun Wong Miu Ling
27. Road Safety Patrol Ho Chun Lun Li Wai Man Wong Wai Hung
28. Civic Ed. Society Wong Chiu Tung Kwok Fuk Mui Lo Ka Man
29. Basketball Team Chan Wai Chung Lam Kai Chiu
30. Badminton Team Ng Chi Hang Lam Hon Biu
31. Table -Tennis Team Lam Kai Chiu Chan Chun Wah
32. Volleyball Team Lam Kai Chiu Lui Ka Lun
33. Swimming Team Chan Wai Chung Lam Kai Chiu
34. Dance Team Cheng Wing Man Wong Miu Ling Sit Wing Wah
35. Rope Skipping Team Chan Wai Chung
36. Athletics Team Lam Kai Chiu
37. Cross-country Team Lam Kai Chiu

ECA Coordinators

  File colour Coordinator
1-6 Green Tong YL
7-11 Green Leung WK
12-16 Grey Lam KC
17-21 Yellow Cheng WM
22-28 Blue Chan CD
29-37 Red Chan WC